Demek ki neymiş GDO iyi bi halt değilmiş

Demek ki neymiş GDO iyi bi halt değilmiş!!!

Resimdeki masum; Fransa'da 2 yıl boyunca GDO'lu Mısır yedirilen bir deney faresi... 2 yıl sonunda geldiği Hal bu! tüm bedeni kanserli tümörler ile dolan fareye gdolu mısırlar verilmeye devam ettikçe tümörlerin daha hızlı yayıldığı saptanmış. Şimdi soruyorum sizlere: onu bu hale getiren GDO sizi sağlıklımı yaşatacak sanırsınız?
 Ne kadar çok duyar olduk bu Mısır'ı heryerde! -sinema ve televizyon ile hayatımıza giren boyumuzdan büyük paketler içerisinde  sunulan "patlamış mısırlar..." Yine aynı televizyonlar bu kez çocuklara kahvaltıda "Mısır gevreği" yemelerini emrediyordu! -Bir anda para kartlar, tasolar, hediyeleri koyuldu paketlerinin içine... trans yağ bulanmış, Çin tuzu ile insanı kendine bağımlı hale getiren "Mısır cipsleri" hediyeler saçmaya başladı çocuklara. Ki bu öyle bir bağımlılık ki parmaklarını yiyor; yetmiyor paketi bile dilleri ile yalayacak hale getiriyorlardı. Aniden icat edilip karışık kuruyemişlerin vazgeçilmezi olan onlarca kimyasala bulanmış Ne olduğu belirsiz "soslu mısırlar..." yetmedi her köşe başında plastiğe bulanmış "bardak mısırlar!" sahi, nedir bu bizlere ısrarla ve farklı sunumlarla sürekli "Mısır" yedirme çabaları? 
Hem de öyle "mısırlar" ki muazzam lezzete ve görünüşe sahip! sizler  köy hayatı görmüş insanlarsınız hiç o kadar mısırı aynı boyda, aynı ebatta aynı renkte olur mu fabrikadan çıkmışcasına?
 Atalık tohumu ile ekilen mısırlar daha bozuk görünüşlü, daha küçük ebatlarda olurken, İsrail başta olmak üzere sair ülkelerden ithal edilen gdolu kısır tohumlar daha düzgün, daha büyük, daha gösterişli ürünler verseler dahi bunun; altın tepside sunulan zehirden hiçbir farkı yoktur inanın bana.

 Her köşe başında bardak  Mısır alıp tüketen çocuklara öyle çok üzülüyorum ki... Hem zehir Mısır,  hem margarin, birde üzerine ne olduğu belirsiz ketçap... Yazık değil mi bu yavrulara?
 Dün bir arkadaşım tevafuk üzere anlattı. Halası tarlasının bir kısmını atalık, diğer kısmına malum tohumlardan ekmiş. Domuz sürüsü dadanmış ve gdolu mısırlara  dokunmamışlar bile... Afedersiniz lakin bugün domuzun yemediğini, evladına reva görmemeli kimse!  çocuklar mutant oldu, organları ihtiyar oldu ama her yanlarını farklı paketlerde Mısır furyası sardı.
Bakın muayenelerde kadın gibi göğüsleri olan, üreme organı problemleri yaşayan, erkek çocukları görüyoruz.
8-9 yaşında ergenliğe giren, 15 yaşında rahim kisti yaşayan erkeklik hormonu üreten kız çocukları görüyoruz. bunlar normal haller değil. Bu yavrulara bir şeyler oldu. 
Ve ne olduysa midelerine giren, kanlarına karışanlar ile oldu...
Bugün hayvanların dahi yüz çevirip yemediğini, Eşrefi mahlukat insan nasıl tüketilebilir?
Yukarıdaki fareden farksız değil bugün Her birimizin hali. 
Herkes hasta Çok hasta... Ve hala dermanı bir poşet ilaçta arıyorda,  dönüp yediklerini hiç bakmıyor...
 Her hastalığı iftira atarcasına Rabbinden biliyorda;  Rabbinin ayeti celilesinde "Tohumu ve nesli ifsad etmek için didinirler" buyurduğunu bilmiyor! 
Ayette evvela tohumun ifsadı, sonra neslin ifsadı zikredilir...
Yani yediklerimizin genetiği değişti, Sonra neslimizin hali, zikir yapısı değişti.
Şunu unutmayın ki; Bedenin, organların, bağışıklık sisteminin çalışmasını en iyi bilen; Onu YARATANDIR!
O'nun tavsiye ettiği şekilde, Rasulullah'ın yaşayarak bize örneklediği biçimde yaşamak, tüm problemlerin çözümüdür.... 
Bizim için bundan başkası yoktur 

Yağmur mirzayeva 29 01 2019

Mehmet Ali Arslan NameGazetesi Name Gazetesi
Daha yeni Daha eski